Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Örgü Bebek yeleğinin yapılışı
Mesaj: #1
Bebek Örgü Modelleri Ve Yapılışları


bebek yelek örgü örnekleri yapılışı

bebek örgü modelleri anlatımlıAsimetrik Bebek yeleğinin yapılışı :Bebek yeleğimize 64 ilmek başlayın ve DÖRT sıra haroşa örün.Lastiğin ÜÇÜNCÜ sırasında tam ortadaki ÜÇilmeğe ilik yapın.Lastik bitince Kenar lastiğinde de ilik açılacak.Lastik bitince YEDİ ilmek kenar lastiği için haroşa ve YİRMİ ÜÇ düz örüp ÜÇ ilmeği birlikte örün kalan ilmekler düz örülecek. Arkası hep ters örülecek.Kenar lastiğini unutmayın.Tekrar öne gelince YEDİ ilmek lastik YİRMİ İKİ düz ve ÜÇ ilmek birlikte düz kalanlar yine düz olacak. ON BEŞ defa ÜÇ birlikte örülerek devam edilecek.ON BEŞkez olunca YEDİ ilmek haroşa ON BİR düz ve ÜÇ ilmek kesilerek ilik açılacak ve kalan ON ÜÇ ilmek haroşa ( bu koltuk lastiği olacak)örülecek.Arkadan gelirken kesilen ÜÇ ilmek arttırılacak.Kenarda ki ON ÜÇ haroşa DÖRT sıra olunca ALTI ilmeği kesilerek koltuk oyuntusu yapılacak.Sonra düz devam edilecek.Diğer tarafı da simetrik olarak örülecek. Arkası için YETMİŞ İKİ ilmek ile başlayıp kenar latiklerini unutmadan ön ile aynı uzunluk oluncaya dek örüyoruz.
Tığ İşi Bebek Yeleğinin Yapılışı :


İlk önce bebeğinizin bedenini hesapladıktan sonra daha fazla zincir çekerek yelek yapılışına başlayabilirsiniz.


İlk önce ortalama 58-60 zincir çekerek yeleğimize başlayalım…


Yedi sıra tığ ile batarak dolgu yapın. Sonra İki zincir çekin ve bir zincir boşluğunu atladıktan sonra ondört sıra yine uzun çektiğiniz zincire tığla batarak dolgu yapın. iki zincir çekin ve bir zincir boşluğu atlayarak yedi sıra tığla batarak dolgu yapın iki zincir çekin ve bir sıra zincirde boşluk bırakıp ondört sıra tığla dolgu yapın.iki zincir çekin ve yedi sıra dolgu yaparak yeleğin yaka kısmından örmeye başlayın.


(ikisıra çekilen zincirler trabzan olacak içleri yine karşılıklı olarak iki adet zincirle trabzan yapılacak böylece bebek yeleği robasına doğru genişleyecek)


sonra yedi sıra dolguyu ördükten sonra çekilen 2 zincir boşluğunun trabzanın içine bir sıra dolgu yine iki zincir çekin ve trabzanın içine 1 dolgu daha yaparak ondört sıra olan karşı tarafa geçin. ve aynı şekilde iki zincir boşluğunun içine dolgu yaparak örmeye devam edin. Arkalı önlü olarak örülenyeşil bebek yeleğinin yapımı koltuk altına kadar dolgu sayıları artmışolacak. koltuk altına geldiğiniz noktada yeleğe koltuk altı kesimi yapın. sizlerördükçe bebek yeleğinin kolkısmı oluşacaktır.


yelek koltuk kesimi nasıl yapılır. koltuk altındaki iki zincirle çekilen trabzanları kapatarak örmeye devam edin. yelek boyunu ayarladıktan sonra ipi kesin. ve yine tığla koyu yeşil ipten kollarına, yakasına ve düğme delik yerlerine oya gibi bir sıra dolgu yaparak şekillendirin. ve tek düğme ile süsleyin.
Resim
Resim
Resim


İkili Bebek Örgü Takımı Yapılışı

Bebek Örgü Takımı Yapılışı

Örgü Bebek Yeleği Modelleri, Örgü Bebek Yelekleri, Bebek Örgüleri

Fiyonklu Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

bebeklere örgü bolero yapılışı - anlatımlı örgü bebek bolerosu

Örgü Bebek yeleğinin yapılışı Örgü Bebek yeleğinin yapılışı
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
|
Cevapla 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Motifli Kolsuz Örgü Tunik Modeli Yapılışı hzll 1 651 05-03-2012 05:13 AM
Son Mesaj: hzll
  Örgü Yelekleri Bebek Kazakları Örgü Modelleri hzll 1 4,066 05-03-2012 05:12 AM
Son Mesaj: hzll
  Derya baykal bebek örgü modelleri ve yapılışları hzll 1 593 04-22-2012 05:43 PM
Son Mesaj: hzll
  Deryalı günler bebek örgü modelleri ve yapılışları hzll 1 695 04-22-2012 05:43 PM
Son Mesaj: hzll
  Yeni Derya baykal bebek örgü modelleri hzll 1 311 04-22-2012 05:37 PM
Son Mesaj: hzll

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir